Kurban Bağışı Yapmak İçin Tıklayınız

Giriş Yap / Kayıt Ol

Yetim
Yetim

Neden Yetim Çalışması?

Yaklaşık 8 milyar olan dünya nüfusunun 2,2 milyarını oluşturan çocuk nüfusunun, 143 ila 210 milyonu yetim çocuklardan müteşekkil. Dünyanın çeşitli bölgelerinde gerçekleşen kriz ve zorluklardan en çok etkilenenler, yeryüzünün en masum bireyleri olan çocuklar, şefkate ve ilgiye muhtaç yaşıyor. Bu sebeple yetim çocuklarımızı Müslümanların öncelikli sorumluluk alanlarından biri olarak görüyoruz. Ebeveynlerinin himayesinden yoksun kalan bu yetim çocuklar, her çocuk gibi vazgeçilmez haklara sahiptir. En temel hakkı yaşam olan yetim çocukların her anlamda bakımlarını üstlenmek ve onları kendi kültür değerlerinden koparmadan yetiştirerek hayata kazandırmak toplumun görevleri arasındadır.

İnsan Vakfı olarak amacımız: İnancı, dili, ırkı fark etmeksizin yetim çocukların maddi ve manevi bakımı ve kuşatılması noktasında dünyanın farklı kıta ve ülkelerinde binlerce yetim çocuğa  destek vermektir.Yetim çocukların maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamak, insani ve İslami gelişimlerine destek olmak ve onlara güvenli ortamlar sağlamaktır.

 

Çalışmalarımız

Yetim şenliği, yetim iftarı, yetim giydirme, kurumsal iş birliği ve yetim ziyaretlerimizden oluşmaktadır. Bu çalışmalar Türkiye, Afganistan, Suriye ve Gazze'de yürütülmektedir.

 

Nasıl Sponsor Olabilirim? 

Yetim sponsorluk sistemimiz ile aylık 400 lira bağış yaparak bir yetime destek olabilirsiniz. İlk ödemeyi yaptıktan sonra vakıf merkezimizden ilgili birim size ulaşacak, talebiniz doğrultusunda bir yetimin bilgileri tarafınıza iletilecektir.

"Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap yazılır ... "

(Hadis-i Şerif)