HABERLER

İnsan Vakfı'ndan İdlib için acil yardım çağrısı

- 2.01.2020

İnsan Vakfı, Esed rejimi ve destekçilerinin son saldırılarında Türkiye sınırına göç etmek zorunda kalan sivillere acil yardım çağrısı yaptı.

İnsan Vakfından İdlib için acil yardım çağrısı

İDLİP ACİL YARDIM

İdlib'de yerinden yurdundan edilen kardeşlerimize battaniye, giyim, bebek bezi, mama, ıda kolisi, yakacak, çadır, bot ve mont gibi acil insani yardım malzemeleri ulaştırıyoruz.


İdlib’de yaşayan 3 milyon kişi yeni bir krizle karşı karşıya

Türkiye sınırında yaşanan son olaylar 250 binden fazla kişinin daha göç etmesine neden oldu. Her şeylerini geride bırakıp canını kurtaran insanlar buldukları bir zeytin ağacının dibinde yaşamaya çalışıyor.

İnsan Vakfından İdlib için acil yardım çağrısı

Sarınacak battaniye, yiyecek ekmek bulamayan yüzbinlerce insan dışarıdan gelecek yardımlara ihtiyaç duyuyor.

İnsan Vakfı, ihtiyaç sahiplerine; battaniye, giyim, bebek bezi, mama, gıda kolisi, yakacak, çadır, bot ve mont gibi yardım malzemeleri ulaştırıyor.

Suriye savaşı son durum? 


Bir camiye sığınmış, soğuktan titreyen 3 aylık çocuğunu emziremeyen kadın ağlıyor, neden diye sorduğumuzda gelen cevap: “Bombardımanlar sonucu sütüm kesildi!

Aniden bombardıman başlayınca insanlar kaçmış, bir binaya sığınmış 11 kadınla karşılaştık, kadınları çocuklarını enkaz altında bıraktık cenazesini bile kılamadan geldik diye ağlıyor, erkekler çaresizlikten ağlıyor, şu ayetteki zavallı erkeklerin binlercesi orada: “Size ne oldu da Allah yolunda ve «Rabbimiz! Bizi, halkı zalim olan bu şehirden çıkar, bize tarafından bir sahip gönder, bize katından bir yardımcı yolla!» diyen zavallı erkekler, kadınlar ve çocuklar uğrunda savaşmıyorsunuz!


Son bir ay içerisinde 1500 çocuk ve kadın öldürüldü.

130 km’lik alanda çadır kurulacak yer kalmamış.

20.000 insana çadır ulaşamadığından dolayı zeytin ağaçları altında açık alanda dondurucu soğuklarda bekliyormuş.

Türkiye’de kendini ve insanlığını bilmez ırkçı mesajlardan ötürü yardımlar azalmış durumda. Türkiye’den gelen yardımlarda ciddi azalma var: Aş evlerini, Fırınları neredeyse çalıştıramıyoruz!

Daha bugün tepeyi geçemediği için bombardımana maruz kalan 20 kişi yaşamını yitirdi! Göç edenlerin çoğu kısa zamanda geri dönemeyecek. İdlip’te yapılan Tıp fakültesi’nde doktor kalmadı; katledildi!

 

İnsan Vakfından İdlib için acil yardım çağrısı

 

 

 

  • Destek için, sayfanın bağış kısmından dilediğiniz miktarda yardım edebilirsiniz. Ya da SURİYE yazıp 1471'e sms atarak 10 TL bağışlayabilirsiniz. 

 

İdlip İçin Banka Hesap Numarası

Kuveyt Türk İban:

ALICI: İnsan Eğitimi Kültür ve Yardımlaşma Vakfı

TL TR09 0020 5000 0936 4683 9000 05

Hemen Bağış Yap

Anahtar Kelimeler

İnsan Vakfı, Esed rejimi ve destekçilerinin son saldırılarında Türkiye sınırına göç etmek zorunda kalan sivillere acil yardım çağrısı yaptı.